Merhaba,

Beni takip edenler bilir. 2021 Temmuz’undan beri Bebek Fotoğrafçılığı ve Anneliğe dair çok faydalı bilgilerin bulunduğu “Senin Hikayen” dergisinin Türkçe okumasını yapıyorum. “Hakkımda” kısmında okuduğunuz “benim hikayemin” yayınevi kısmının, “Senin Hikayen” dergisi ile buluşması, beni oldukça motive etti. Bu buluşma, 2020’de şans eseri karşıma çıkan bir reklamla oldu.

BPA, yani benden sıkça duyacağınız “Babies&Photographers Assosiation, Bebek Fotoğrafçıları Derneği” Türkiye’deki pek çok fotoğrafçının aile olduğu bir oluşum. Biz fotoğrafçılar burada hem mesleğimiz, hem bebeklerinizin sağlığı hem de başka teknik konularla ilgili eğitimler alıp karşınıza çıkıyoruz. Hepimiz, Dünyadaki fotoğrafçılık sektörüne yakın olan, olmaya çalışan, aynı şehirlerde olsa dahi rakip değil, destekçi olan fotoğrafçılarız. Sanırım ekipte olmanın en keyıfli yanı bu. Gerçi ben destek olmayı sektöre ilk girdiğim hafta bana tanışmak için mesaj atan, İzmir’deki en başarılı fotoğrafçılardan biri olarak gördüğüm Halime İlkme’den gördüm.

BPA, bulunduğunuz şehirdeki fotoğrafçıları bulabileceğiniz, yorumlarını okuyabileceğiniz, portfolyolarını inceleyebileceğiniz, diğer başarılı fotoğrafçılarla karşılaştırıp tarzınıza göre seçim yapabileceğiniz bir oluşum. Buradan anında randevularınızı alabiliyor, yanıt alana kadar blogtaki faydalı bilgilerden yararlanabiliyorsunuz.

Ben BPA’da, kendi başıma kalkışamayacağım işlere kalkıştım, Dünyadaki fotoğrafçılık sektörünün nereye gittiğini gördüm ve bu yolda ilerlemeye çalışıyorum. Eğer ben karşınıza şans eseri çıktıysam, İzmir’de değil de başka şehirde yaşıyorsanız BPA’nın websitesini incelemenizi öneririm. Eğer İzmir’deyseniz sizi iletişim sekmeme bekliyorum. J

Okuduğunuz için teşekkür ederim,

Umarım bir gün batımı çekiminde sohbet edebiliriz.